تابلو نئون پلاستیک

نئون پلاستیک را باید جد چلنیوم دانست. جد بزرگوار چلنیومی که امروز قاطعانه جایگاه نیاکانش را به خود اختصاص داده و با قساوت نقش آنها را هرچه کمرنگ تر کرده است.

در اصل تنها تفاوت میان حروف برجسته چلنیوم و نئون پلاستیک، جنس زوار آن است. چلنیوم نام زوارش را به ارث برده. زواری از جنس آلیاژی خاصی از فلز آلومینیوم بوده ظاهر براق و خاصیت انعطاف پذیر دارد. در صورتی که نئون پلاستیک جنس زوارش از همان جنس پلاستیک ( پلکسی گلس ) است که در رویه کارش استفاده می شود. این یعنی چلنیوم تنها از روبرو و از سطح کار یعنی جایی که از جنس پلکسی است نورافکنی می کند در صورتی که نئون پلاسنیک هم از سطح و هم از زوار به این مهم می پردازد.

البته در شرح تفاوت های این دو محصول باید به نورپردازی آن هم اشاره کرد. چرا که در اصل منبعی که نور نئون پلاستیک را تامین می کند، لامپ نئون است. همین نئون هایی که روی شیشه مغازه ها نصب می شود. البته با شکل خاص و مخصوص استفاده در نئون پلاستیک. که از نظر نورپردازی در مساله شدت و زیبایی نور هنوز بی رقیب و بی همتاست.

اما تامین نور تابلو چلنیوم، انواع ال ای دی ( LED ) ها با ظاهر و کارایی متفاوت است. که دو عامل باعث شده تا استفاده نئون در حروف برجسته به کلی منسوخ شود. یکی کم شدن کیفیت نئون ها به دلایلی که در مورد نئون درصفحه نئون گفنه شد، و دیگری سهولت استفاده از ال ای دی ها.

البته عمر و دوام تابلو های چلنیوم هم به مراتب از نئون پلاستیک بیشتر است. چرا که چلنیوم با اتکا به زوار فلزی اش تاب مقاومت بیشتری در برابر فشار و ضربه را داراست. اما در صورت طراحی صحیح و استفاده از مواد درجه یک و ساخت با کیفیت و مطلوب، زیبایی و جلوه نئون پلاستیک بسیار بالاتر از چلنیوم است.
جلوه تبلیغاتی و زیبایی نئون پلاستیک به مراتب بیشتر و بالاتر از تمام حروف ها و حتی تابلوهای تبلبغاتی است. و شاید علت کم رنگ شدن استفاده از این گونه، یکی جدید بودن و به قول معروف مد شدن چلنیوم است و دیگری تمایل ، تلقین و تبلیغ چلنیوم توسط بعضی از تابلو سازان به مشتریانی است که خود را نیازمند دریافت مشاوره از آنها می دانند. چرا که ساخت چلنیوم به دلیل انعطاف پذیر بودن و عدم نیاز به مهارت های خاص و تجربه و سابقه بالا، به مراتب سهل تر و آسان تر از نئون پلاستیکی است که مانند نئون سازی نیازمند بسیاری مهارت هاست و در مراحل ساخت آن از حرارت و برشکاری های مختلف استفاده می شود. در اصل نقش چلنیوم دقیقا مشابه نقش تابلو فلکسی فیس در دهه ۸۰ است که در نوشته هنر لایزال تابلوسازی، چرا رو به زوال است؟

هنر لایزال تابلوسازی چرا رو به زوال است تفصیل شده است. همان سالهایی که افراد غیر متخصص شروع به بهره برداری بی رویه و نادرست از این تابلوی شکیل تازه وارد کردند. و البته نتیجه اش نابودی کامل آن شد. همین وضعیتی که امروز شاهد آنیم. شاید روزی چلنیوم هم به شدت منفور و منسوخ شود، اگر این روال درپیش گرفته شده از جانب برخی تابلوسازها به قوت خود ادامه پیدا کند. که هرروز بخاطر کم کردن قیمت و رقابت البته ناسالم، از کیفیت آن کاسته می شود و متاسفانه مشنریان هم به تنها چیزی که اهمیت می دهند قیمت است و قیمت.

شما میتوانید جهت آشنایی بیشتر با تابلو نئون پلاستیک در بخش نمونه کارهای ما آنها را مشاهده نمایید:

گروه آرشا آمادگی ساخت، تحویل و نصب انواع تابلو نئون پلاستیک را در سریع ترین زمان با بهترین کیفیت و به صورت اختصاصی دارد.

جهت سفارش تابلو و خرید تابلو نئون پلاستیک یا استعلام قیمت با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

02144218218 – 02144271963
09121044908

مهندس کردی

 

 

 

 

همچنین برای سفارش و تحویل فوری حروف و تابلوهای چلنیوم روی گزینه زیر کلیک نمایید:

چلنیوم

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای گروه تابلو سازی آرشانئون محفوظ می باشد. طراحی ، سئو ، تبلیغات توسط   آسمونی